Menu
O nas
Forum
Strona Główna
Użytkownicy
Szukaj
Grupy
Rejestracja
Statystyki

Czaty
czat ogólny [ ]
AlkoHydePark[ ]
czat zaufania [ ]
Czat DDA[ ]
Czat dla rodzin[ ]

Kto jest na czacie
alkoholizm

Teczynki.pl


Chat zaufaniaZaloguj
Użytkownik:
Hasło:
Zapamiętaj 
Zapomniałem hasła
Rejestracja

Statystyki
Nasi użytkownicy napisali 191218 postów, 2848 tematów
Mamy 2359 zarejestrowanych użytkowników
Ostatnio zarejestrowana osoba: KoryStan


Szukaj
Szukaj:
Szukaj w:

Zaawansowane wyszukiwanie

Serwis alkoholizm
Witamy Cię przyjacielu, przyjaciółko na stronach serwisu alkoholizm - sos, jesteś tu bardzo mile widziana ( ny ), jeżeli tutaj poprosisz o pomoc, nie zostaniesz sam i bez odpowiedzi, mamy nadzieje, że znajdziesz tu wszystko co cię interesuje, na wstępie zapraszamy już do ponownego odwiedzenia serwisu i życzymy miłego dnia.
td>

Trzeźwiejący, zdrowiejący alkoholik
Autor: deratyzator @ Wczoraj 19:54
Często słyszę na mitingach, czytam w sieci. ,, jestem trzeźwiejącym alkoholikiem" . Ciekawe co to oznacza? Czy są alkoholicy trzeźwiejący,? czy są nie trzeźwiejący?, Ci, którzy już wytrzeźwieli? Na czym polega takie trzeźwienie? :-) :-) :-)

Komentarze: 3 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

W Holandii już rozpoczęły się eutanazje alkoholików!
Autor: romcio @ Nie 14 Sty, 2018 12:38
W Holandii wciąż poszerza się krąg osób, które można legalnie pozbawić życia. Są to: chorzy psychicznie, osoby starsze, osoby z depresją itp. Obecnie krąg ten obejmuje także alkoholików! Na portalu lifenews.com przedstawiona została historia Marka – alkoholika, który zamiast leczenia, otrzymał śmiertelny zastrzyk.

Holenderski dziennikarz Marcel Langedijk opisał historię swojego młodszego brata, który był alkoholikiem i nie potrafił poradzić sobie z nałogiem. Przez osiem lat walczył, był na odwyku, jego małżeństwo się rozpadło. Nim samym zajmowali się rodzice.

W końcu mężczyzna poprosił o eutanazję. Fizycznie miał być bardzo chory, psychicznie również cierpiał. Spełniał więc minimalne wymogi holenderskiego prawa, by go uśmiercić. Przyjechała do niego pielęgniarka w czarnej sukience i trampkach, zweryfikowała, czy na pewno można go uśmiercić i podała mu zastrzyk. Umarł szybko.

Historia ta pokazuje wstrząsające podejście do ludzkiego życia. Prawo cywilizowanego państwa, zamiast potencjalnego samobójcę zatrzymać, przyczynia się do jego śmierci. A wszystko to, dzieje się całkowicie legalnie.

Co będzie dalej? Czy holenderscy narkomani będą zachęcani do skorzystania z najtańszego programu leczenia uzależnień, jakim jest eutanazja? W końcu to tylko jedna igła i nałóg „znika” na zawsze…

Źródło: lifenews.com

Komentarze: 6 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Program Ograniczania Picia dopuszczony Przez PARPA
Autor: romcio @ Nie 07 Sty, 2018 13:12
Program Ograniczania picia opracowany został w 2016 roku przez Zespół Doradców Dyrektora PARPA do spraw lecznictwa odwykowego w oparciu o wysokie standardy i najnowszą wiedzą medyczną dotyczącą uzależnień, zgodnie z zaleceniami Europejskiej Deklaracji w Sprawie Alkoholu.

http://www.parpa.pl/index...aniczania-picia

Program Ograniczania picia (picie kontrolowane) jest nową, innowacyjną, ofertą na naszym rynku dla osób, które nie mają gotowości uczestniczenia w programach ukierunkowanych na abstynencję.

W Polsce, inaczej niż w USA i w większości krajów Europy zachodniej, nie było dotychczas oferty pomocy dla osób uzależnionych, gotowych pracować nad ograniczeniem picia. Realizowane za granicą programy pomocy tej grupie pacjentów opierają się na zasadach i metodach, jakie stosuje się wobec pacjentów pijących alkohol szkodliwie. Celem leczenia jest poprawa funkcjonowania pacjenta i redukcja szkód wynikających ze spożywania alkoholu. Doświadczenia specjalistów pracujących nad ograniczaniem picia osób uzależnionych dowodzą, że część pacjentów po pewnym czasie sama wybiera abstynencję. Ich leczenie jest wówczas znacznie bardziej efektywne niż w sytuacji, gdy uczestniczą w leczeniu, którego cel został im narzucony.

Modelem najbardziej powszechnym w naszym Kraju, jest traktowanie uzależnienia od alkoholu jako choroby przewlekłej i nieuleczalnej. Zakłada on, że osoby uzależnione, w wyniku deficytów w mózgu, nie są w stanie kontrolować swojego picia a szczególnie momentu jego zakończenia. W związku z tym najbardziej wskazane jest przyjęcie w terapii strategii pełnej abstynencji.

Idea Programów Ograniczania Picia jest związana z bardziej współczesnym myśleniem o uzależnieniu od alkoholu, w którego centrum nie znajdują się tylko osoby pijące najbardziej destrukcyjnie a sama choroba nie jest traktowana jako przewlekła i nieuleczalna.

Obecnie zmienia się koncepcja uzależnienia jako choroby nieuleczalnej i przewlekłej. W badania...

[ Czytaj całość ]
Komentarze: 33 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Rodzinka
Autor: 2421a @ Wto 02 Sty, 2018 20:46
Witam.Nie wiem komu mógłbym to opowiedzieć, bo większość ludzi to i tak nie obchodzi, więc napiszę to tutaj.
Odkąd pamiętam mój ojciec chlał, rozbijając przy tym rodzinę. Lata tego chlania wpłynęły na całą rodzinę.Z jednej strony jego chlanie a z drugiej rodzina, która jest strasznie toksyczna.Mówię o dziadku, wujku i ciotce. Wszyscy są ze sobą podzieleni, fałszywi wobec siebie.Mam ich wszystkich dosyć.
Przed samym sobą nie widzę przyszłości a najgorzej jak się porównuję z innymi, ich rodzinami czy czymkolwiek. Nie jest normalne to w czym się znajduję, to jest poniżej, to patologia.Żadnej miłości, bliskości, wsparcia finansowego czy emocjonalnego.Jedynie mama coś próbowała ale to już bez znaczenia bo powinna się z nim dawno rozwieść a tak wszyscy jesteśmy w gównie po uszy.
Mam 20 lat i czuję już się przegrany.Na moje żale od niedawna doskonale działa alkohol, już się nawet z tym pogodziłem, że będę taki jak stary. Nie miałem od niego finansowego wsparcia na studiach czy w czymkolwiek zawsze. Nigdy mi w niczym nie pomógł ani nic mi nie załatwił. Paradoksalnie wychodzi teraz, że to ja mu kilka rzeczy załatwiłem.Nie wierzę w siebie, jestem załamany sobą i swoimi możliwościami.Mam wielki żal do całej mojej rodziny, że tacy są.Chciałbym się od nich odciąć, choć nie wiem jak.Nie wiem co zrobić.Mam straszny żal do nich o wszystko.Czuję się rozbity.

Komentarze: 1 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Witajcie. Wątek Kleopatry
Autor: Kleopatra @ Pon 01 Sty, 2018 07:40
Witam Was.Mam 39 lat i jestem współuzależnieniona. Alkoholizm mojego męża przybiera na sile. Podejmowałam próby wyrwania go z nałogu ale....po pierwsze brak mi odwagi i konsekwencji w działaniu a po drugie jestem sama.Mamy trzech synów( 17, 14 i 4) i oni pomagają-starsi w opiece nad młodszym który jest dzieckiem autystycznym. Boli mnie postawa jego rodziny z którą jest silnie związany....ja alarmuję, proszę o pomoc i wsparcie z ich strony a oni nie dość że nie pomogą to towarzyszą mu w piciu. Swój brak reakcji tłumaczą tym, że nie chcą " by sie obraził". Dwa lata temu, po awanturze w domu zwrócili mu uwagę, i nie rozmawiał z nimi pół roku-więc teraz " nie wracają się". Na dodatek są sugestie że to moja wina, bo ja czasem kieliszek wina w domu wypiję. Był czas że nie pozwalałam pić w domu-terapeuta kazał pracować nad zachowaniem na który mam jakiś wpływ.Nie pił 6 tyg, potem " zdenerwował sie" i musiał wypić na uspokojenie. Rodzina-część po cichu, część głośno stwierdziła że skoro tak długo nie pił to nie jest uzależniony. Tylko...pije coraz więcej, ukrywa alkohol, np w salonie pije jedno piwo, a w kuchni drugie ma otwarte. Co wiecej coraz częściej prowadzi pod wpływem....wiem co powinnam robić-wrócić do terapii, wyrzucić alkohol z domu, zgłosić go na komisję ale sama nie dam rady. Oni nie pomogą....tym bardziej że otoczenie widzi go jako super faceta-uczynny, zaradny i pracowity-to akurat prawda ale...inni nie chcą widzieć reszty.Wczoraj spędziłam sama sylwestra-on siedział z rodziną, oni poobrażani chyba na mnie bo wykrzyczałam im to wszystko.....dostałam smsa" chodz do nas"-nie skorzystałam. Nie było życzeń...i zapewne wszyscy wina obarczaja mnie. Jestem zmęczona..opieka nad małym jest trudna, boję sie że nie podołam.

Komentarze: 4 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Blog trzeźwej alkoholiczki i lekomanki
Autor: katarzynatnowak @ Sob 30 Gru, 2017 17:46
blog trzeźwej alkoholiczki i lekomanki

Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Camprall
Autor: Gosza @ Czw 28 Gru, 2017 17:52
Witam serdecznie wszystkich jestem tu nowa.
Mam na imię Gosia mam 34 lata jestem uzalezniona...
Rok.temu podjelam decyzje wspolnie z rodziną, że przyjmę zastrzyk na rok, minęło 10miesiecy jak powoli zaczęłam wracać do nałogu.Dziś podjelam decyzje o kolwjnym zastrzyku jak najszybciej ...czy są tu jakies kobiety ktore zmagaja siez nawrotami jak ja?
I pytanie jeszcze przy poprzednim zastrzyku lekarz przepisal mi lek camprall wspomagajaco jakos nie.bylam przekonana co do dzialania tych lekow, wydawalo.mi sie ze wcale nie działały jakie są wasze opinie?
Pozdrawiam :)

Komentarze: 19 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Opowiedzieć Wam swoją historię ?
Autor: amigo79 @ Śro 27 Gru, 2017 21:18
Nie alkoholika. Męża po długich latach walki o trzeźwość żony. Przegranej walki. Ojca trójki dzieci w wieku 3, 7 i 10 lat. Bez matki.

Ona żyje, ale swoim świecie...

Mam ochotę, potrzebę o tym opowiedzieć, porozmawiać. Tymbardziej, że pierwsza rozprawa za mną i trudna decyzja przede mną. Może Wasze opinie będą pomocne. Ale to tak przy okazji.

Komentarze: 3 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Dzisiaj
Czas: 0:55
20 1 2018
Do końca roku zostało 346 dni.
Imieniny obchodzą: Dobiegniew, Fabian, Sebastian
Użytkownicy obchodzący dziś urodziny: Zielaczek1979 (39) (złóż życzenia)
Użytkownicy obchodzący urodziny w ciągu następnych 7 dni:
agula(43), andzelika20(27), Angelika(38), bagniakch(40), cezo(62), Drakula(23), helenka23(60), katarz(45), kitaroo(42), Mandarynka(43), Moloko(40), monika1963(49), Ratatuja(37), wylewny(60)

Witamy Gość
Obecny czas to Sob 20 Sty, 2018 00:55

Kto jest na Forum
Przez ostatnie 75 godziny byli na forum:
30 Zarejestrowanych, 2 Ukrytych i 124 Gości
Z zarejestrowanych:
romcio, jobael, 1andy1, deratyzator, 1964, AnaKaer, BeataJ, Boczek, buraczana, cleo, DaroS, GimeLight, Gosza, Hyptopter, jacekpk, Jaskółka, Karolina, katarzynatnowak, Krawat, Krzyś1965, Ksa, lapka, lesdeglingos, pepiczek1985, piateczka, rejek, Rufio, steppenwolf, Suchy, Zakręcona
Użytkowników w ostatniej godzinie:124
[ Kto jest na Forum ]
Na Forum jest 48 użytkowników :: 0 Zarejestrowanych, 0 Ukrytych i 48 Gości
Zarejestrowani Użytkownicy: Brak
Najwięcej użytkowników 325 było obecnych Śro 28 Paź, 2015 01:33

Ostatnie zdjęcia
testowe
Wysłał: jerry
Nie 08 Sty, 2017 08:16
Oceny: nie ocenione
Komentarze: 0
skrzyczne
Wysłał: kuba33
Nie 14 Lut, 2016 16:49
Oceny: nie ocenione
Komentarze: 0

Najaktywniejsi użytkownicy
jobael  postów 14714
jerry  postów 9202
seba  postów 4869
podpartyo  postów 3796
kahape  postów 3251
Adalbert  postów 2677
Suchy  postów 2579
gregor71  postów 2489
Jaskółka  postów 2484
Jagna  postów 2467

Ostatnie tematy
» Trzeźwiejący, zdrowiejący alkoholik
» Blog trzeźwej alkoholiczki i lekomanki
» A na jakim detoksie Wy byliście?
» W Holandii już rozpoczęły się eutanazje alkoholików!
» Program Ograniczania Picia dopuszczony Przez PARPA
» Rodzinka
» Trochę o trollowaniu
» Witajcie. Wątek Kleopatry
» jacekpk ma urodziny
» Blog trzeźwej alkoholiczki i lekomanki


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 19