Menu
O nas
Forum
Strona Główna
Użytkownicy
Szukaj
Grupy
Rejestracja
Statystyki

Czaty
czat ogĂłlny [ ]
AlkoHydePark[ ]
czat zaufania [ ]
Czat DDA[ ]
Czat dla rodzin[ ]

Kto jest na czacie
alkoholizm

Teczynki.pl


Chat zaufaniaZaloguj
Użytkownik:
Hasło:
Zapamiętaj 
Zapomniałem hasła
Rejestracja

Statystyki
Nasi użytkownicy napisali 191859 postów, 2888 tematów
Mamy 2442 zarejestrowanych użytkowników
Ostatnio zarejestrowana osoba: MaribelS


Szukaj
Szukaj:
Szukaj w:

Zaawansowane wyszukiwanie

Serwis alkoholizm
Witamy Ciê przyjacielu, przyjació³ko na stronach serwisu alkoholizm - sos, jesteœ tu bardzo mile widziana ( ny ), je¿eli tutaj poprosisz o pomoc, nie zostaniesz sam i bez odpowiedzi, mamy nadzieje, ¿e znajdziesz tu wszystko co ciê interesuje, na wstêpie zapraszamy ju¿ do ponownego odwiedzenia serwisu i ¿yczymy mi³ego dnia.
td>

Wróciłam!
Autor: matka @ Pią 06 Kwi, 2018 09:46
Wróciłam po czterech latach "niebytności"!
Chciałabym coś napisać tylko nie wiem od czego zacząć!
Wiele zmieniło się : Syn jest cenionym fachowcem (pracuje w Niemczech), buduje dom, ma wspaniałą kobietę - towarzyszkę, ma miłość i wsparcie matki i nie tylko matki!
W dalszym ciągu, ilekroć jest w kraju chodzi na warsztaty wspomagające (nie wiem jak to nazwać)!
W każdym razie byłam optymistką,jestem optymistką i do końca będę optymistką! :-D
Pozdrawiam Moderatorów!!!Pozdrawiam Wszystkich!!!!!

Komentarze: 2 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Ocaleni TVP
Autor: romcio @ Śro 04 Kwi, 2018 20:58
Cykl „Ocaleni” przedstawia historie ludzi, którzy doświadczyli piekła nałogu, ale w którymś momencie rozpoznali swój problem i teraz żyją w trzeźwości. W każdym odcinku ukazany zostaje punkt zwrotny, od którego zaczyna się nowe życie bohatera, jego wewnętrzne i społeczne koleje losu.

„Ocaleni” TVP – w trzeciej odsłonie programu, gościem Rafała Porzezińskiego będzie Grzegorz Czerwicki.

„Ocaleni” TVP – już dzisiaj – od razu po „Lidze Mistrzów” w TVP1, po północy.

Podaj dalej: „Ocaleni”TVP, ze środy na czwartek, po Lidze Mistrzów ok. godz. 00.15.

“Ocaleni” w TVP 1 oraz radiowej “Jedynce”

Twórcą i prowadzącym program “Ocaleni” jest red. Rafał Porzeziński.

Rafał Porzeziński– prowadzący program o wychodzeniu z uzależnień i niemocy – „Ocaleni” w TVP1 i Radiowej Jedynce

– dziennikarz, trener terapii uzależnień, autor i wydawca audiobooków o tematyce profilaktycznej i terapeutycznej, takich jak m.in.: „12 kroków do wolności nie tylko dla chrześcijan”, „12 Kroków wg Felka alkoholika”

– ma w dorobku ponad 500 audycji radiowych o tematyce uzależnień i profilaktyki oraz ponad 150 programów telewizyjnych o tej tematyce

– od lat współpracuje z terapeutami, psychologami i księżmi zajmującymi się terapią oraz duszpasterstwem osób uzależnionych m.in.: w Centrum Pomocy Duchowej na Skaryszewskiej i Domaniewskiej w Warszawie, w Ośrodku Apostolstwa Trzeźwości w Zakroczymiu, z radomskim Telefonem Zaufania ks. Marka Dziewieckiego, z księdzem Pawłem Pawlickim – Duszpasterzem Trzeźwości Archidiecezji Poznańskiej, ks. Wiesławem Kondratowiczem z Diecezjalnego Ośrodka Trzeźwości w Kowalewie, a także z grupami i wspólnotami samopomocowymi

– organizuje i uczestniczy w licznych konferencjach, warsztatach i rekolekcjach dotyczących uzależnień, wychodzenia z nałogów...

[ Czytaj całość ]
Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Kochani proszę o pomoc - praca magisterska
Autor: anja_30 @ Śro 14 Mar, 2018 17:27
Kochani jestem studentką psychologii na Uniwersytecie Gdańskim. Potrzebuję pomocy w badaniu do pracy magisterskiej. Badanie dotyczy poczucia sensu życia, duchowości i poczucia kontroli osób uzależnionych, w trakcie terapii oraz już niepijacych. Ankieta jest zupełnie anonimowa. Na wypełnienie wystarczy jakieś 15-20 min. Wystarczy skopiować link, wkleić w wyszukiwarkę, wypełnić i kliknąć na końcu wyślij ankietę; Wasze odpowiedzi będą mi bardzo pomocne w badaniach.
Z góry bardzo dziękuję za pomoc, a to link: www.survio.com/survey/d/W8P2M3O4B2Y5B1X4J

Komentarze: 1 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Idę na detoks- jak się przygotować
Autor: lubietankowac91 @ Wto 13 Mar, 2018 19:07
Myślałem, że jestem kozak i afiszowałem się tak swoją silną wolą. Nie wytrzymałem i poleciałem w ciąg. Porzuciłem miejsce pracy. Wczoraj wylądowałem na SORZE, gdyż byłem pod furtką nieprzytomny- dodatkowo zasrany i zarzygany.

Dziś po 10 jak wyszedłem zadzwoniłem do ojca, że znów jestem pijany i chcę iść na detoks. Nie mogli mnie przyjąć bezpośrednio na ośrodek, bo miałem we krwi uwaga- 3,7 promila.

Chcę być szczery z lekarzem i bardzo nalegałem, aby dać mnie chociaż pod kroplówkę, ale niestety promile nie pozwoliły. Zaczynają się objawy abstynencji. Skręt, biegunki, odrealnienie i boję się, że ta noc będzie koszmarem.

Jutro mam wizytę na 08:15 i zastanawiam się co mam zabrać? Bieliznę? Książki?

Komentarze: 11 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Świadectwo z youtube jak wyjść z alkoholizmu dzięki Bogu
Autor: Jar @ Pon 26 Lut, 2018 11:49
witam
Może kogoś zainteresuje . Świadectwo ja Bóg uzdrawia z alkoholizmu.


https://www.youtube.com/watch?v=XpcckuCZ2IQ


pozdrawiam

Komentarze: 2 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Co mi pomogło na początku zdrowienia
Autor: deratyzator @ Pią 23 Lut, 2018 07:26
Program 24h :-) :-) Zwany też ,,Oaza Spokoju" lub Dekalogiem Jana XXXIII

■ Właśnie dzisiaj chcę spróbować przeżyć ten dzień dobrze i nie od razu załatwić w nim problemy całego mojego życia. Spróbuję przeżyć go tak, jak nie miałbym jeszcze odwagi żyć przez resztę mojego życia.

■ Właśnie dzisiaj chcę być szczęśliwy . Zakładam, że prawdą jest stwierdzenie: najczęściej ludzie są na tyle szczęśliwi na ile postanowią nimi być.

■ Właśnie dzisiaj chcę dostosować się do tego co jest, a nie próbować dostosowywać wszystko do moich własnych życzeń. Chcę sprostać mojemu losowi jakikolwiek on będzie.

■ Właśnie dzisiaj chcę ćwiczyć mój umysł. Chcę poznawać rzeczy godne poznawania. Chcę nauczyć się czegoś użytecznego. Chcę czytać coś wymagającego wysiłku, myślenia, skupienia.

■ Właśnie dzisiaj chcę ćwiczyć moją wolę na trzy sposoby:
1. zrobię coś dobrego i nie wypomnę tego ani nie pochwalę się tym,
2. dokonam co najmniej dwu rzeczy, na które zwykle nie mam ochoty,
3. nie okażę nikomu, że moje uczucia zostały zranione.

■ Właśnie dzisiaj chcę mieć plan postępowania; mogę nie trzymać się go ściśle, lecz spróbuję uchronić się od pochopności i niezdecydowania.

■ Właśnie dzisiaj znajdę spokojną chwilę dla siebie i spróbuję się odprężyć. Spojrzę wtedy na moje życie z lepszej perspektywy.

■ Właśnie dzisiaj chcę pozbyć się obaw i cieszyć się tym co piękne. Ufam, że dając z siebie dużo światu, dużo przez to zyskuję.

■ Właśnie dzisiaj chcę być zgodny z otoczeniem. Chcę dobrze wyglądać być odpowiednio ubrany, mówić spokojnym tonem, być uprzejmym, nie krytykować niczego, nie wyszukiwać "dziury w całym" i nie zmieniać nikogo z wyjątkiem samego siebie.
Dostałem taką karteczkę z tymi sugestiami na pierwszym mitingu. Przyjaciel powiedział mi, na początku zrób tyle z tych sugestii ile potrafisz. Zadziałało. Później dostałem podobne od sponsora :-D :-D :-D :-D ...

[ Czytaj całość ]
Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Powrót po roku.
Autor: alpra @ Nie 18 Lut, 2018 14:19
Witam Was po roku.

Uciekłam z forum po tym, jak udało mi się sobie wmówić, że skoro nie piłam od dwóch miesięcy, to problemu nie ma.

Poszłam na piwo. Wypiłam jedno, git majonez, nawet mnie nie ciągnęło do drugiego.

Parę miesięcy było ok, a potem równia-cholera-pochyła. Medytowałam, czy się nie zalogować, ale było mi wstyd. Takie szumne zapewnienia, jak to dam radę i będzie cudownie, a potem bardzo odważna ucieczka.

Bo przecież była JEDNA impreza, kiedy kumpel proponował jeszcze, a ja już miałam dość. Bo był JEDEN piątek, kiedy akurat nie piłam. To ja przecież nie mam problemu.
Bałam się usłyszeć "kobito, masz problem". Bo jak ktoś powie "masz problem", to znaczy, że już nigdy nie wolno mi się napić, a przecież tego boję się najbardziej.

Chcę iść na mityng, a z drugiej strony cholernie się tego boję.
Schlałam się mocno trzy czy cztery razy w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.
Ja to chyba nie wierzyłam wcześniej, że jestem alkoholik. Nie wiem nawet, czy teraz w to wierzę. Ale wiem jedno.
Jestem przerażona.
Dzisiaj nie piję. Z góry Bóg zapłać, za chociaż jedno słowo wsparcia.

Komentarze: 11 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Zespół Otella
Autor: Kartezjusz97 @ Pon 05 Lut, 2018 23:29
Witam forumowiczów, piszę w sprawię mojego wujka który ma ponad 70 lat i od kiedy pamiętam pije pewnie zaczął w wieku 20 kilku lat, w wieku 30-40 lat kiedy był prezesem kopalni zarabiał duże pieniądze i woził go szofer i codziennie przychodził pijany, ciotka i rodzina tolerowała go bo przynosił pieniądze. Przez ostatnie 15 lat choruje, 5 lat temu zdiagnozowano u niego raka.
Od tych 15 lat kiedy pojawiło się pogorszenie zdrowia, rodzina nie pozwala mu pić ze względów zdrowotnych na uroczystościach rodzinnych alkoholu a jest ich w roku całkiem sporo. Wpadał czasami wtedy w ciągi gdzie pił więcej ale na ogół dobrze się maskował ( z resztą nie wiem jak z tym było do końca bo ciotka nic nie chciała nigdy mówić ), wiadomo jak zdiagnozowali u niego raka praktycznie nic nie pił.
Pił tylko piwo bezalkoholowe, ale wydaje mi się że kiedy nie był przed czy po operacją trochę wylewał i nalewał wiadomo co tak żeby ciotka nie wyczuła.Rodzinnie nic by to przeszkadzało że raz na jakiś czas wpadał sobie w ciągi, bo tylko ciotka się z nim użerała.
Natomiast tak od 10 lat może nawet więcej zaczął ją podejrzewać o zdradę z zięciem, na początku nie było to jakoś tak bardzo patologiczne i dosyć szybko się rozchodziło ale po ostatnim 2 tygodniowym ciągu wódka-leki dochodziło do patologicznych ekscesów ( o szczegółach dokładnie nie wiem ale zięć wyjechał bo już nie umiał wytrzymać. Po zakończonym ciągu wszyscy się od niego oddalili i przeczuwałem to że znowu wypije, nie pomyliłem się nastąpiło to kilka tygodni po tym ciągu. Znów zaczęło się śledzenie ciotki i opowiadanie wszystkim że go zdradza. Finałem tego wszystkiego była próba samobójcza/zastraszenie rodziny upicie się i zjedzenie leków przeciwbólowych. Karetka na sygnale zabrała go na płukanie żołądka a następnie został skierowany do szpitala psychiatrycznego i trwają badania czy tam zostanie czy zostanie wypuszczony.
Z tego co słyszałem jego syn był z nim po tym 2 tygodniowym ciągu u terapeuty AA, za dużo z tej rozmowy nie wie...

[ Czytaj całość ]
Komentarze: 3 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Dzisiaj
Czas: 13:15
23 4 2018
Do końca roku zostało 253 dni.
Imieniny obchodzą: Adalbert, Gerard, Gerarda, Gerhard, Helena, Jerzy, Wojciech
Użytkownicy obchodzący dziś urodziny: dekada (55) (złóż życzenia), Grzegol (48) (złóż życzenia), Kuj_pom (44) (złóż życzenia), qwertyuiop (35) (złóż życzenia)
Użytkownicy obchodzący urodziny w ciągu następnych 7 dni:
adasku1(48), adprotin73(28), Angel77(41), czarna34(40), dirk7(36), Harry(40), kociak101(31), renata_owczarek(58), rozproszony(49), unylile(30), zagubiona(42)

Witamy Gość
Obecny czas to Pon 23 Kwi, 2018 13:15

Kto jest na Forum
Przez ostatnie 72 godziny byli na forum:
12 Zarejestrowanych, 0 Ukrytych i 103 Gości
Z zarejestrowanych:
romcio, 1andy1, deratyzator, AnaKaer, elwis, Hyptopter, JAN, kalkulator, Krzyś1965, Malgorzata_O, piateczka, steppenwolf
Użytkowników w ostatniej godzinie:103
[ Kto jest na Forum ]
Na Forum jest 33 użytkowników :: 0 Zarejestrowanych, 0 Ukrytych i 33 Gości
Zarejestrowani Użytkownicy: Brak
Najwięcej użytkowników 325 było obecnych Śro 28 Paź, 2015 02:33

Ostatnie zdjęcia
testowe
Wysłał: jerry
Nie 08 Sty, 2017 09:16
Oceny: nie ocenione
Komentarze: 0
skrzyczne
Wysłał: kuba33
Nie 14 Lut, 2016 17:49
Oceny: nie ocenione
Komentarze: 0

Najaktywniejsi użytkownicy
jerry  postów 9202
seba  postów 4869
podpartyo  postów 3796
kahape  postów 3251
Adalbert  postów 2677
Suchy  postów 2583
gregor71  postów 2489
Jaskółka  postów 2484
Jagna  postów 2467
dodi13  postów 2434

Ostatnie tematy
» Wróciłam!
» Ocaleni TVP
» Oszpecanie się
» Kochani proszę o pomoc - praca magisterska
» Idę na detoks- jak się przygotować
» Świadectwo z youtube jak wyjść z alkoholizmu dzięki Bogu
» Co mi pomogło na początku zdrowienia
» Powrót po roku.
» Zespół Otella
» Terapia kujawsko-pomorskie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 19