Strona Główna FORUM PORTALU UZALEŻNIENIA
Kurs na trzeźwość

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
9 krok
Autor Wiadomość
Jaskółka 
przyjaciel forum

Pomogła: 26 razy

Wysłany: Śro 31 Maj, 2017 14:12   9 krok

Krok 9 Programu 12 Kroków Anonimowych Alkoholików
Zadośćuczyniliśmy osobiście wszystkim, wobec których było to możliwe, z wyjątkiem tych przypadków, gdy zraniłoby to ich lub innych.

Jaskółka 
przyjaciel forum

Pomogła: 26 razy

Wysłany: Śro 31 Maj, 2017 14:22   

Zaczęłam od najblizszch, bardzo ważna w tym kroku jest pokora, gdy zadoscuczyniając druga osoba potzrebuje wyjaśnić nieporozumienia i żuca oskarżeniami., Mozna się o sobie wiele dowiedzieć jak zatwardziały był nasz umysł kiedy swoją urazę stawialismy na pierwszym miejscu, Zadośćuczyniam do tej pory, kiedy dotarła do mnie wiadomość że dawna przyjaciółka ma do mnie zal, kiedy stałam się gotowa przeprosiłam ją, nie było to łatwe ale jakże potrzebne mojej duszy.

I na tym kroku zaprzestałam pracy na programie, nasilające się myśli samobójcze przeszkodziły. przestałam pisać w tabelkach urazy i wady . zaczęłam pracować nad poprawą swojej wartości. Pomogła mi terapeutka, mogłam do nie dzwonić kazdego dnia, szybko wróciłam do zdrowych ludzi.

szpinak
Gość
Wysłany: Czw 01 Cze, 2017 05:59   

Zadośćuczyniłem wszystkim, o których pamiętałem, że ich skrzywdziłem i którym mogłem zadośćuczynić. Czasami jeszcze otwierają mi się szufladki i coś mi się przypomina i wtedy staram się zadośćuczynić jak najszybciej. Oczywiście jeżeli mam taką możliwość. Krok 9 to ostatni krok w którym rozliczałem się z moją przeszłością. Spełniły się obietnice programu Billa W zawarte w Wielkiej Książce. Został mi już tylko krok 10 - 12. :-D :-D :-D

Odpowiedz do tematu