Strona Główna FORUM PORTALU UZALEŻNIENIA
Kurs na trzeźwość

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dyskusja nad krokiem 1
Autor Wiadomość
romcio
Administrator

Wysłany: Nie 28 Maj, 2017 07:43   Dyskusja nad krokiem 1

Jak rozumiem 1 krok AA i jak go stosuję w życiu...

Przyznaliśmy, że jesteśmy bezsilni wobec alkoholu, że przestaliśmy kierować własnym życiem.
Ostatnio zmieniony przez romcio Nie 28 Maj, 2017 07:44, w całości zmieniany 1 raz  

szpinak
Gość
Wysłany: Nie 28 Maj, 2017 12:53   

Przyznałem, że nie mam szans wygrać z alkoholem i z nim nie walczę bo to oszust. Oszustów staram się unikać. Alkohol obiecywał mi spełnienie różnych marzeń, a kończyło się jak zawsze. Nie używam alkoholu nie jadam arszeniku ani muchomorów bo wiem, że to mi nie służy i mnie zabije. Druga ważna dla mnie część tego kroku to-- nie kierowałem własnym życiem. Nie kierowałem, bo gdybym kierował to nie byłbym alkoholikiem i nie łaził teraz na mitingi. Wszystko by było tak jak bym sobie zaplanował. No kurcze plany to jedno a rzeczywistość to drugie. Przestałem kierować swoim życiem. :-) :570: :lol:

Adalbert 
moderator

Wysłany: Pon 29 Maj, 2017 08:50   

Na swoją bezsilność wobec alkoholu mam wiele dowodów, począwszy od niekończących się obietnic, które sobie składałem, że już pić nie będę lub że wypiję tylko określoną ilość alkoholu, a potem i tak nie dotrzymywałem ich, po utratę prawa jazdy, która była dla mnie bodajże najdotkliwszą porażką i wstydem.
Żeby po kilku latach móc odzyskać dokument musiałem na 4 miesiące odstawić alkohol, przygotować się do ponownego egzaminu i go zdać. Sporo nerwów i spory wysiłek, więc jak zdałem egzamin to obiecywałem sobie, że będę szanować ten dokument i pić już nie będę, ale stało się inaczej, bo już w pierwszy wieczór po zdanym egzaminie chciałem to uczcić i napiłem się, tym samym wróciłem do starych zachowań. Trwało to jeszcze dwa lata zanim trafiłem do AA i całkowicie przestałem pić. Tym samym udowodniłem sobie swoją bezsilność wobec alkoholu i to, że nie kieruję swoim życiem, bo przecież na pierwszym miejscu był dla mnie alkohol i całe, życie podporządkowane było jemu.
Dziś mimo, że nie piję alkoholu to jestem bezsilny wobec wielu ludzikch zachowań lub zjawisk przyrody i mam tego świadomość, ale bezsilność nie znaczy bezradność, więc zawsze szukam rozwiązania na nurtujące mnie problemy.

Gość

Wysłany: Śro 31 Maj, 2017 13:03   

Przyznałam, ze nie ja i alkohol to mieszanka wybuchowa, nie potrafię go smakować, jeżeli już to znajduję przyjemnowsć w tym ze mnie powali. alkohol stał się moją obsesją, podpożądkowałam wszystko pod alkohol, każdgo ranka, w południe i wieczorem o nim myślę, stał się moim Bogiem, a za nim stoi ciemna moc moich emocji i pragnień, To że przestałam kierować swoim zyciem wiem aż za bardzo kiedy pod wpływem alkoholu dawałam sie ponieść sytuacjom, nie kierowałam tym co się dzieje we mnie i wokół mnie.

Gość

Wysłany: Śro 31 Maj, 2017 15:35   

Tak. Bezsprzecznie alkohol kieruje moim życiem.

Gość

Wysłany: Wto 01 Sie, 2017 16:54   

Kto pił a nie pije ten będzie pił. Tylko nielicznym się udaje wyjść z tego. Ale o tym sza.

EWa
Gość
Wysłany: Nie 20 Sie, 2017 14:22   MASZ RACJĘ !!!

[quote="szpinak"]Przyznałem, że nie mam szans wygrać z alkoholem i z nim nie walczę bo to oszust. Oszustów staram się unikać. Alkohol obiecywał mi spełnienie różnych marzeń, a kończyło się jak zawsze. Nie używam alkoholu nie jadam arszeniku ani muchomorów bo wiem, że to mi nie służy i mnie zabije. Druga ważna dla mnie część tego kroku to-- nie kierowałem własnym życiem. Nie kierowałem, bo gdybym kierował to nie byłbym alkoholikiem i nie łaził teraz na mitingi. Wszystko by było tak jak bym sobie zaplanował. No kurcze plany to jedno a rzeczywistość to drugie. Przestałem kierować swoim życiem. :-) :570: :lol:[/quote]

Gość

Wysłany: Nie 20 Sie, 2017 15:39   

przenioslam sie w czasie i wspomnialam sobie moje odczucia sprzed 5 lat. Zupelnie inaczej odebralam te slowa kiedys a inaczej je widze dziajaj, naprawde. To mi przypomnialo jak daleka droge pokonalam przez te kilka lat, jak bardzo jestem do przodu. Teraz pozwolilam swojemu Bogu kierowac wlasnym zyciem, i przyznam dobrze na tym wyszlam, Nie wymagam, nie rozczarowuje sie, a za to ciesze sie kazdym wschodem slonca. Ale wtedy... naprawde nie kierowalam wlasnym zyciem, opanowalam mnie obsesja picia. wcale nie podobalo mi sie sikanie, i rzyganie, i ta opuchnieta twarz, a jednak musialam to znosic w imie uwielbienia do butelki, I jeszcze demon wmanipulowal mnie w tym ze mi sie to podobalo. kiedy pilam, bo jakies 2 lata ostatnie bujalam sie, zeby przestac, a nie moglam.

Skóra i kość ale gość
Gość
Wysłany: Wto 22 Sie, 2017 09:14   

Prośba do dyrekcji forum: czy jest możliwość stworzenia (choćby na próbę) jakiegoś otwartego tematu gdzie możnaby się wypowiedzieć bez logowania? Nie
chcę zaśmiecać tematów o krokach i tradycjach. Chciałbym czasem coś napisać, podzielić się z innymi tym co wydaje mi się ważne ... , ale nie chcę tworzyć konta na forum.

jobael 
przyjaciel forum

Pomogła: 311 razy
Wysłany: Wto 22 Sie, 2017 10:16   

Skóra i kość ale gość napisał/a:

Nie chcę zaśmiecać tematów o krokach i tradycjach.

Ależ w tych tematach można bardzo swobodnie wypowiadać się i tu właśnie
można sobie swobodnie wchodzić, choć jak widzę, to swoboda ta przyciąga
niepożądanych gości także.
Myślę, że tworzenie innych swobodnych wejściówek nie jest uzasadnione.
A może jest? Admin poweźmie decyzję.

Zarejestrowanie się na forum daje także gwarancję anonimowości.
Napiszesz ile chcesz, a możesz się przydać bez względu na to czy jesteś 'nasza'
czy inna ;-)

Skóra i kość ale gość
Gość
Wysłany: Śro 23 Sie, 2017 07:44   

No niby tak.

Skóra i kość ale gość
Gość
Wysłany: Śro 23 Sie, 2017 08:01   

No niby tak.

Odpowiedz do tematu