FORUM PORTALU UZALE¯NIENIA Strona Gwna FORUM PORTALU UZALE¯NIENIA
Kurs na trze¼wo¶æ

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Przesunity przez: Adalbert
Czw 07 Gru, 2017 07:03
Nawrt choroby u mojego narzeczonego.
Autor Wiadomo
kahape 
przyjaciel forum
koalka

Pomoga: 146 razy
Doczya: 13 Maj 2007
Wysany: Czw 07 Gru, 2017 14:29   

violka napisa/a:
Ja za kadym razem odpuszczam.
czyli jestem jak maa dziewczynka. Wystarczy, e dadz mi lizaczka i juz jestem szczliwa. Czy tak? Na tym chcesz zbudowa maestwo?
A moe postawisz facetowi poprzeczk? Chc dorosego, powanego, odpowiedzialnego faceta a nie nachlanego nieszcznika.

Poza tym, Ty masz odej od niego "w gowie". Tzn. trzewego kocham. Napitego nie widz, nie zauwaam, nie znam, to nie jest mj facet... mj facet nie chodzi nawalony.
"Jak gdyby go nie byo"
(Ich jest dwch, napity i trzewy. Jak Dr Jekyll i Mr Hyde)

Sasiadka mwi do mnie, e mj m ley na schodach. Wyjrzaam, rzeczywicie podobny. Ale mj m nie wala si po schodach pijany.
Mwi - nie znam go.
Ssiadka- niech go Pani wemie.
Ja- a po co mi? Pijany nie jest mi potrzebny. Sama niech go pani wemie.
I zosta na klatce. Na betonie. Skoro tak wybra sobie miejsce do spania. Trudno.

Mwiam :arrow: PIJANY NIE WEJDZIESZ DO DOMU!
Kiedy obudzi si rano na schodach, zrozumia, e albo zacznie trzewie albo straci on, rodzin, dom, dzieci.....

Jest dorosy. Sam wybra. Nikt go nie zmusza do picia. Sam si nachla osobicie.
On mia wybr, ale JA RWNIE. I wybraam :arrow: napitego nie chc.
Czego i Tobie Violka, ycz
Pozdr

dw_dorota 
przyjaciel forum

Doczya: 14 Lut 2017
Wysany: Czw 07 Gru, 2017 14:30   

Violu, podniosam swj wtek dla Ciebie. Wejd, przeczytaj :-)

kahape 
przyjaciel forum
koalka

Pomoga: 146 razy
Doczya: 13 Maj 2007
Wysany: Czw 07 Gru, 2017 14:31   

Chciaam Ci wysa na priv, ale zablokowaa.
CYTOWANIE:
Zaznaczyc tekst na niebiesko. Kliknac na chmurke obok cytowania.
To jest... "cytowanie selektywne" Tekst sam sie wkleja.

Jezeli pisze sie za dlugo, system moze wylogowac
Cofnac strone , skopiowac , zalogowac sie ponownie i wkleic .

planetaczka 
przyjaciel forum

Pomoga: 6 razy
Doczya: 11 Lut 2014
Wysany: Czw 07 Gru, 2017 23:33   

Violu ja tez tak samo mowilam. Ze go tak kocham, nie dam rady go zostawic bo ma tylko mnie. Jak sie wyprowadzil plakalam ciagle przez cztery miesiace. Niby wiedzialam o wspoluzaleznieniu , ale tak naprawde zrozumialam wszystko dopiero w al anon
Dzis kocham go nadal, jest to nadal moj maz, mam z nim trojke dzieci.
Ale za nic w swiecie nie zgodze sie na jego powrot do domu.
Pogodzilam sie ze jest nieuleczalnie chory leczyc sie nie chce, ale my w domu musimy dbac o nasze zdrowie zamiast ciagle zalatwiac terapie aa, rozmawiac, tlumaczyc i dawac sie oszukiwac.
Chcesz go takiego jak jest dzisiaj? Chcesz pijaka?
Jesli chcesz to z nim zostan.

Buzka

dw_dorota 
przyjaciel forum

Wysany: Pi 08 Gru, 2017 08:35   

Tu jest taki mdry tekst wstawiony do Czytelni przez Kahape ( nie chcia si podstawi link albo nie umiem tego zrobi )

Violu, przeczytaj koniecznie i odpowiedz sobie na pytanie, czy chcesz si kopa z tym koniem ;-)

PIJASTWO

Raczej zawr, raczej nad par staj,
Choby zib ci spali, wiatr olepi –
Przed t karczm nie zatrzymuj sa:
Nie pij, moja mia, nie pij...
(Jerzy Liebert)

Nie wychod za m za takiego, co pije. Nawet gdyby by najcudowniejszy na wiecie. Nawet gdyby miaa zosta star pann. Spord wszystkich polskich tragedii maeskich najczciej wystpuje ta. M pijak. Taka jest nasza specyfika. To trzeba sobie powiedzie, z tego trzeba sobie zdawa spraw. Dlaczego do tego doszo, e stalimy si narodem rozpitym, duo by o tym mwi, ale faktycznie tak to ju jest. Tu nie wystarczaj statystyki, ile na gow Polaka przypada rocznie alkoholu. Nie potrzeba si powoywa na to, jak Hitler stara si za pomoc swoich sposobw wepchn nas jeszcze gbiej w pijastwo. Jak to od tamtych czasw parokrotnie podwyszylimy ilo wypijanego alkoholu, speniajc jego marzenia z naddatkiem. Wystarczy przej si ulicami naszych miast i miasteczek, eby zobaczy, do czego doszlimy. To nie jest prawda, e my nie umiemy pi. My pijemy po to, aby upi si szybko i gruntownie. To jest niepojte dla czowieka Zachodu. Ci te pij i moe nawet stoj wysoko w statystyce wiatowej, ale oni si nie upijaj. Byem w Rzymie przez par lat. Chodziem po miecie w dzie i w nocy i nie spotkaem pijanego czowieka. Oni inaczej pij. W innym celu. I nie mona po prostu zestawia ich z nami.

A wic nie wychod za m za czowieka, ktry pije. Moesz zrobi do ryzykowny eksperyment: zadaj od niego, aby przesta pi. W imi najwyszej wartoci, jak powinna ty by dla niego - w imi mioci ku tobie. Jeeli to speni, jeeli przestanie pi w sposb zdecydowany, bez adnych nawrotw, to moesz ryzykowa. Bo to wiadczy, e nag nie poszed tak daleko, e jeszcze go sta na to. Ale i tak nazywam to ryzykiem, poniewa wisie bdzie nad nim i nad tob niebezpieczestwo nawrotu. Wszelkie tumaczenie, e on przestanie pi wtedy dopiero, gdy si z tob oeni, oce jednoznacznie - to znaczy, e musisz zrezygnowa ze zwizku z nim. Bo takie tumaczenie to tylko dowd, e on ju nie potrafi nie pi, a to oznacza, e uczyni ci nieszczliw, tak jak sam bdzie coraz bardziej nieszczliwy.

Wiedz o tym, gdy spotkasz na swojej drodze czowieka, ktry pije. On bdzie si upija na mier. Bdzie przychodzi noc, dobija si do drzwi, zarzyga ci cae mieszkanie dziesitki, setki razy. Jeeli przyjdzie w bardziej przytomnym stanie, bdzie ci robi awantury na cay dom, bdzie ci przeklina, przezywa, uderzy ci, zbije ci, bdzie niszczy meble, tuk naczynia. Bdziesz wzywaa na ratunek jego ojca czy brata. A potem ju pogotowie, policj. Po awanturach zanie wreszcie pijanym, bydlcym snem. Gdy si w nocy przebudzi - wci jeszcze mierdzcy wdk i wymiocinami - bdzie chcia z tob wspy, a jeeli odmwisz, dojdzie do kolejnych awantur, a moe nawet rkoczynw. Rano, gdy powrci do stanu normalnego, moe nawet bdzie pokorny, przepraszajcy, bdzie si tumaczy, e zachowywa si tak nie wiedzc o tym. Moe bdzie obiecywa popraw, mwic, e ju nigdy nic podobnego si nie zdarzy. Ty bdziesz razem z nim pakaa nad jego i nad swoim losem, wierzc w to, co on mwi.

Ale to tylko na pocztku. Bo potem ju si przekonasz, e to wszystko nieprawda. e nieprawd s te wszystkie przyrzeczenia i przysigi, e nie upynie wicej ni par, kilka dni i wszystko powtrzy si na nowo. Nawet moe si zgodzi, aby ty odbieraa za niego pensj, cho to s wypadki bardzo rzadkie i na krtki okres przewanie.

Moe go bdziesz usiowaa ratowa i bdziesz chodzia po barach, restauracjach, knajpach, melinach, aby go znale i zabra stamtd. Bdziesz si naraaa na miech, drwiny, lekcewace spojrzenia, obelywe sowa. Wreszcie, gdy go znajdziesz, nie zawsze ci posucha. Nie bdzie chcia wraca do domu. Ju podpity ubliy ci, wymieje, sponiewiera.

Moe nawet tak bdzie, e ci zawiadomi, eby sobie swojego ma zabraa, bo ley na chodniku nieprzytomny. Moe bdziesz sza z nim przez miasto, z najwyszym trudem utrzymujc jego i siebie w jakiej takiej rwnowadze, starajc si, eby nie upa.
Z biegiem czasu nie bdzie lepiej, ale gorzej. Dziaanie alkoholu na psychik pogbi si. Coraz rzadziej bdzie czuy, przepraszajcy, przyrzekajcy popraw. Coraz bardziej bdzie brutalny, ordynarny, chamski, niebezpieczny, grony. Bdzie wydawa swoje i twoje pienidze. Bdzie wynosi z domu rzeczy, by spieniy je na wdk. Bdzie okamywa ci na kadym kroku.

Ale jeeli sama sobie taki los wybraa, twoja rzecz. Tylko jeeli bdziesz chciaa mie z nim dzieci, to wtedy ju co innego. Nawet jeeli ci si uda, e urodz si zdrowe, to bd uczestniczyy w tragedii twojego maestwa. To przeyj gehenn, ktra zaciy na ich psychice w sposb nieodwracalny. Bo tego, co si bdzie dziao w twoim domu, nie ukryjesz przed twymi dziemi. A to wszystko, na co ty bdziesz patrzya, co dla ciebie bdzie trudne do zniesienia, widziane oczami dziecka urasta do rozmiarw katastrofy. Dzieci twoje bd patrze na swojego ojca, ktrego bdziesz wloka po schodach do mieszkania, ktrego bdzie zabiera policja. Bd patrze na ciebie bit i poniewieran przez ich ojca. Bd sysze z jego ust sowa, ktrych ty sama nie jeste w stanie sucha. A moe nawet bdziesz musiaa porywa swoje dzieci i uchodzi z mieszkania, gdy twj m wpadnie w pijacki sza, aby was wszystkich nie pozabija albo nie uczyni kalekami.

Gdy ju bdziesz miaa za sob nieudane prby leczenia ma antabusem i innymi nowszymi rodkami odwykowymi, wczeniej czy pniej dojdziesz do wniosku, e poniewa nic si nie poprawia, a jest coraz gorzej, musisz wzi rozwd i odej z domu, eby jako tako zabezpieczy ycie swoje i dzieci, eby jako jeszcze ocali ich psychik przed ostatecznym zniszczeniem. A to jest nastpny rozdzia w twojej drodze krzyowej. Bo on nieatwo bdzie si chcia od ciebie odczepi i bdzie ci nachodzi, szantaowa po pijanemu i po trzewemu.

A wic nie wychod za m za czowieka, ktry pije.
W zasadzie na tym powinienem skoczy, ale nie mog. Musz napisa jeszcze jedno ostrzeenie: nie e si z dziewczyn, ktra pije. Doszlimy do takiej sytuacji, e trzeba i to zdanie napisa. I nie myl, e pisz to gwoli jakiej rwnowagi albo z powodu mojej mskiej solidarnoci. Wystarczy wej w rodowisko kobiet. Ju panie pocigaj z butelki. Ju nie chc by - ju nie s gorsze od mczyzn. Ju wychyl niejedn seryjk. I znowu zaczynaj zblia si do ideau mskiego made in Poland - pij po to, eby si upi. Wystarczy przygldn si, jak przebiegaj wyjazdy autobusowe na weekendy, jak yj ludzie w domach wczasowych. Ju s kobiety, ktre pij codziennie, "do lustra". Codziennie "p metra". Zreszt to nie spada z nieba. Wystarczy przej si po domach studenckich dziewczt. Boe, jeszcze wczeniej. Wystarczy pj na par prywatek modziey szk rednich, a nawet ostatnich klas szk podstawowych. A wic nie e si z dziewczyn, ktra pije wdk, jeeli chcesz mie prawdziw on, prawdziw matk dla swych dzieci, prawdziwy dom.
http://www.malinski.pl/?inc=read&id=930 :-) :-)

1andy1 
przyjaciel forum

Doczy: 01 Cze 2017
Skd: Wawa
Wysany: Pi 08 Gru, 2017 09:32   

strachy na lachy :-D

dw_dorota 
przyjaciel forum

Wysany: Pi 08 Gru, 2017 13:10   

Violu, i co mylisz o tym wszystkim?

dromax 
przyjaciel forum

Pomg: 4 razy
Doczy: 11 Sty 2012
Wysany: Sob 09 Gru, 2017 14:38   Re: Nawrt choroby u mojego narzeczonego.

violka napisa/a:
Witam.
Wrci pijany..
Nie wiem co robi. ? Pomcie.
Mam wraenie, e zrobiam ju wszystko. Nie potrafi odej i go zostawi, chocia wiem e to byo by najprostsze , ale tylko teoretycznie.

:shock: Zostawi go w choler! Po co ci alkoholik czynny do szczcia? Skazujesz si na gehenn!
Po ziemi chodz mczyni nieuzalenieni, wic takich poszukaj.

Balbina 
przyjaciel forum

Pomoga: 1 raz
Doczya: 02 Sty 2016
Wysany: Nie 10 Gru, 2017 18:56   

Jestes taka mloda i zamykasz sobie wiat i zycie!!
Co on ci daje jako mczyzna? bezpieczestwo? Poczucie wartoci?Stabilizacje? Ufasz mu jestes pewna e w razie problemw pomoze ci czy si upije??

czy Ty wiesz jak wyglda zycie z trzewym ,odpowiedzialnym fajnym mczyzn????
czemu sie uczepila tego alkoholika...???
Z czasem bedzie gorzej i gorzej a Ty staaniesz sie zniszczona ,zdruzgotan szara zona alkoholika zyjac wedug jego regu i wg jego rytmu.
Ostatnio zmieniony przez Balbina Nie 10 Gru, 2017 19:06, w caoci zmieniany 1 raz  

jolcia870 
przyjaciel forum

Pomoga: 10 razy
Doczya: 31 Lip 2016
Wysany: Sob 16 Gru, 2017 21:38   

Hej Violka,
a co dzisiaj czujesz? O czym dzisiaj mylaa? Jak spdzia dzisiejszy dzie?

Wiem, e to wszystko jest trudne do zrozumienia. Daj sobie czas.

Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: