FORUM PORTALU UZALEŻNIENIA Strona Główna FORUM PORTALU UZALEŻNIENIA
Kurs na trzeźwość

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Adalbert
Czw 24 Sie, 2017 13:38
Nic z niczego
Autor Wiadomość
nihil
[Usunięty]

Wysłany: Sob 02 Gru, 2017 07:59   

@Adalbert, czyli nie uważasz, że to za wcześnie dla mnie ? Dla przypomnienia: w kwietniu br. zapiłem po trzech latach, teraz nie piję od końca sierpnia. W wytycznych AA jest mowa o minimalnych okresach „trzeźwości” jakie kandydat powinien mieć. Ja tych wsrunków nie spełniam, a w jakimś celu zostały ustanowione. Nie chcę być mądrzejszy. Ale z drugiej strony jeśli osoby które są we wspólnocie już jakiś czas dadzą mi sygnał, że mimo to mógłbym, to ja im uwierzę i sprubuję. Szczerze powiem, że czuję się na siłach od „strony technicznej”, ale mam obawy czy to nie dzieje się za szybko. Czytałem w „Karliku” opowieść alkoholiczki która wpadła w pułapkę „robienia kariery” w AA. Zależy mi abym podjął się służby z całkowicie czystymi intencjami. Nie wiem czy już jestem na to gotowy. Służbę „ kafe majstra” tak pełnię, nie ma we mnie pychy „jestem lepszy bo ...”, absolutnie nie. Robię to w poczuciu wdzięczności dla wspólnoty jako takiej i każdej osoby która przychodzi. Jestem wszięczny, że mam gdzie przyjść i w ten sposób chcę się podziękować i dać coś z siebie. Zależy mi żeby to wszystko trwało, żebym ja i inni alkoholicy mieli wybór.
Ostatnio zmieniony przez Sob 02 Gru, 2017 08:02, w całości zmieniany 1 raz  

g64
[Usunięty]

Wysłany: Sob 02 Gru, 2017 08:31   

Cześć. tak się zastanawiam jak ja bym się zachował jak bym otrzymał taka propozycję,wydaje mi się że tego wyboru naprawdę musisz dokonać Ty sam, jeśli czujesz się na siłach to unieść to bież,sam piszesz że wasza grupa taka marna,dzięki Twej decyzji może już taka nie być,może stać się bardziej normalna,zauważ że jeśli ktoś składa Ci taką propozycję to MUSI CIĘ darzyć pewnym zaufaniem,ktoś zauważa że jesteś ważny dla grupy,a ona powinna być najważniejsza,cieszę się że odnajdujesz się w AA,jest to miejsce mi bliskie,trzymam kciuki za mądrość Twego wyboru,jaki by nie był ,pozd

Adalbert 
przyjaciel forum

Wysłany: Sob 02 Gru, 2017 08:46   

nihil napisał/a:
@Adalbert, czyli nie uważasz, że to za wcześnie dla mnie ?
Nie mam wątpliwości, że dasz sobie radę i mimo, że okres abstynencji jest krótszy niż sugerowany to zaufanie grupy jest tu ponad wszystko, więc skoro dostałeś propozycję to z całą pewnością na nią zasłużyłeś! Gratuluję.
W AA mówi się, że służba dużo daje i nie są to puste słowa, służba bardzo, ale to bardzo pomaga. Cieszę się, że rozważasz tę propozycje, odwagi :-)
Ostatnio zmieniony przez Adalbert Sob 02 Gru, 2017 08:53, w całości zmieniany 2 razy  

deratyzator 
przyjaciel forum

Wysłany: Sob 02 Gru, 2017 08:59   

We Wspólnocie AA najważniejsza jest grupa i to ona ma najwieksza władzę. ,,Odwrócona piramida" Te wytyczne w poradniku służb zostały ustanowione chyba w celu próby rządzenia ;-) ;-) . Grupa jest najważniejsza i to ona podejmuje we własnym sumieniu wszystkie decyzje jej dotyczące . Nikt z zewnątrz nie ma prawa nic grupie narzucić. Oczywiście grupa powinna działać zgodnie z tradycjami i ich przestrzegać. W służbach powinna być rotacja, to też wynika z tradycji.
Natomiast prowadzący, mandatariusz czy rzecznik grupy powinni znać tradycję Wspólnoty, by nie skrzywdzić siebie oraz innego członka wspólnoty. :-) :-) :-)

nihil
[Usunięty]

Wysłany: Sob 02 Gru, 2017 09:00   

@g64, @Adalbert, @deratyzator dziękuję Wam za wsparcie i Wasze opinie w temacie. Mam miesiąc na przemyślenie sprawy. Myślę, że ten czas da mi odpowiedź co powinienem zrobić. Fajnie jest :-)
Ostatnio zmieniony przez Sob 02 Gru, 2017 09:01, w całości zmieniany 1 raz  

Hyptopter 
przyjaciel forum

Wysłany: Sob 02 Gru, 2017 11:31   

nihil napisał/a:
Mam miesiąc na przemyślenie sprawy.
Jeżeli odnajdujesz się w AA i służby sprawiają Ci frajdę, to myślę, że i zastanawiać się zbyt długo nie masz nad czym. Powodzenia! :-)

nihil
[Usunięty]

Wysłany: Pon 04 Gru, 2017 13:08   

Nie karmicie troliszcza !

Adalbert 
przyjaciel forum

Wysłany: Czw 07 Gru, 2017 17:32   

Nihil, nie wiem czy coś się stało, czy zwyczajnie nie potrzebujesz już naszego wsparcia, ale szkoda, że znikasz :-|

Tak czy siak, fajny z Ciebie gość,
Trzymaj się :-)

rejek
przyjaciel forum

Wysłany: Czw 07 Gru, 2017 18:02   

Nihil stary co się zadziało?
Mam nadzieję że zawirowania miną i wrócisz do nas.
No to bywaj z fartem :one: i uważaj na siebie

g64
[Usunięty]

Wysłany: Czw 07 Gru, 2017 18:06   

Nihil co jest grane? co by się nie wydarzyło wracaj

marcin91 
przyjaciel forum

Wysłany: Czw 07 Gru, 2017 23:58   

a Ty co, dostał awans w AA i już za dobry na forum? :) mam nadzieję, że wszystko gra i Twoje zniknięcie nie jest spowodowane zapiciem, dziękuję za Twój temat i prywatne wiadomości (może tu jeszcze zajrzysz) trzymaj się

Jaskolka klon 
przyjaciel forum

Wysłany: Pią 08 Gru, 2017 08:00   

eh, przykro mi,
czy nie trzeba sie przywiazywac do ludzi? czy to zle, ?
Zeby potem odeszli bez slowa...
nihil, kiedykolwiek bedziesz czytal, napisz mi co u Ciebie slychac,
polubilam Cie,

AnaKaer 
przyjaciel forum

Pomogła: 6 razy
Wysłany: Pią 08 Gru, 2017 10:07   

Nihil,cokolwiek się dzieje, czekamy, wróć, jeśli nas czytasz, wiedz, że nie jesteś sam, myślami jesteśmy z Tobą. Pogody ducha, bo wierzę, że tu zaglądasz.

bezio67 
przyjaciel forum

Wysłany: Pią 08 Gru, 2017 15:03   

Strzelił focha i trzasną drzwiami. Nihil tak się nie robi. Domyślam się co spowodowało taką decyzję. To nie powód by tak zareagować. Mogłeś dać sobie na wstrzymanie. Powodzenia.

nihil
[Usunięty]

Wysłany: Czw 14 Gru, 2017 17:54   

bezio67 napisał/a:
Strzelił focha i trzasną drzwiami. Nihil tak się nie robi.

To prawda. Zalogowałem się ponownie bo nie dawało mi spokoju, że tak się zachowałem. To nie było w porządku, a wręcz było to chamskie zachowanie. Chciałbym Was za to przeprosić. Nie gniewajcie się. Ja nie piję ale jestem psychicznie rozmontowany w stopniu całkowitym. Na razie bycie na forum mnie przerasta, nie daję z tym rady. Tak więc proszę odpowiedzialne osoby o usunięcie tego konta, chciałem Was tylko przeprosić. Dzięki za wszystko i trzymajcie się. Pozdrawiam.

steppenwolf 
przyjaciel forum

Wysłany: Czw 14 Gru, 2017 19:16   

Jeśli nie masz chęci / potrzeby / weny żeby tu pisać, to nie pisz. Ja to rozumiem, też bywam tu z dużą nieregularnością, czasem znikam na długie tygodnie. Mam nadzieję, że korzystasz w tej chwili z innych, realnych miejsc - terapia, mityngi, gdzie wywalasz z siebie wszystko co boli na bieżąco. Jeśli nie, może być kiepsko.
Nie rozumiem tylko, po co od razu usuwać konto. Ja postrzegam to jako jakąś formę manifestacji (nie bardzo wiem czego). Spoko - Twoja decyzja, ja po prostu nie widzę sensu.
Jeszcze jedno - myślę, że Twoja aktywność tu była pomocna i wartościowa, przynajmniej dla mnie. Także dzięki.
Trzymaj się i nie daj się wódzie :)

rejek
przyjaciel forum

Wysłany: Czw 14 Gru, 2017 20:13   

Nihil
Stary odpocznij ,wygaś emocje (teraz dobry czas będzie/święta te sprawy) ochłoń i wróć.
Wróć bo warto -dla siebie i dla nas

deratyzator 
przyjaciel forum

Wysłany: Czw 14 Gru, 2017 20:30   

Nihil bracie fanie, że jesteś. Przestań biczować się krwią i h...em. Chyba Ci których obraziłeś wybaczyli Ci :-) :-) :-) Może miting, albo rozmowa z dugim alkoholikiem?? Nie wiem. Mi to pomagało jak miałem doły. Najważniejsze, że dzisiaj się nie napiłeś. Jutro, jutro możesz wszystko dopóki się nie napijesz.
Ps Nie wyrażam zgody na usunięcie Twojego konta( jak bym miał cokolwiek do gadania) :-) :-) :-) Pogody Ducha przyjacielu. :-) :-)

arnie 
przyjaciel forum

Wysłany: Czw 14 Gru, 2017 20:48   

Nihil chłopie,nie masz za co przepraszać ale musisz wiedzieć i mówię to naprawdę z pełną odpowiedzialnością,że jest to jedno z niewielu miejsc,które pomagają w necie.
Siedzimy więc sobie i czekamy na Ciebie a jak jesteś rozmontowany to właśnie tu jest twoje miejsce.
Myślisz,że ja to okaz tzw.normalności?
Trzymaj się mocno!I tak po ludzku,lubiłem czytać to co piszesz.
Pozdrawiam.

Adalbert 
przyjaciel forum

Wysłany: Czw 14 Gru, 2017 22:12   

Wywaliłem do śmieci całą tą przepychankę, bo panowie zrobili niezłego offtopa w wątku Nihila.
Przy okazji proszę obu panów o wrzucenie na luz.

Nihil, wracaj i pisz :)
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez Adalbert Czw 14 Gru, 2017 22:14, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu