FORUM PORTALU ALKOHOLIZM.AKCJASOS.PL Strona Główna FORUM PORTALU ALKOHOLIZM.AKCJASOS.PL
warto rozmawiac...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dyskusja nad krokiem 3
Autor Wiadomość
Suchy 
przyjaciel forum
ciemnogrodzianin :)

Wysłany: Sob 27 Sty, 2018 22:50     

Trzeci krok brzmi dla mnie jednoznacznie - aby wyzdrowieć muszę podjąć decyzję , że powierzam swoje życie Bogu. To decyzja jednoznaczna - chcę być osobą wierzącą po pierwsze w to , ze sam nim nie jestem :-) , po drugie w Stwórcę który mnie bezgranicznie kocha i chce dla mnie tylko dobra. To , że kocha oznacza , ze daje mi wolność i pozwala się odkrywać w modlitwie, w znakach i po śladach, ale nie zabrania też błądzić.... wyrażenie jakkolwiek go pojmuję dokładnie to oznacza... na początek oczywiście :-)

Suchy 
przyjaciel forum
ciemnogrodzianin :)

Wysłany: Sob 27 Sty, 2018 23:03     

Na III kroku skończył się mój związek z AA.....
Nikt nie potrafił mi wytłumaczyć czym jest powierzenie się Bogu i w jaki sposób się to konkretnie robi :-) . Dla mnie w tym kroku mieści się całe życie - wzloty i upadki w wierze, poszukiwania dróg kontaktu Nim. To trudno robić samodzielnie dlatego znalazłem się w innej wspólnocie co zapewne było skutkiem podjęcia owej decyzji o powierzeniu :-)

deratyzator 
moderator

Wysłany: Śro 31 Sty, 2018 20:59     

Dla mnie powierzenie się Bogu w III kroku to oddanie mojej woli (myślenia) życia (mojego zachowania) opiece Boga, takiego jak ja, deratyzator pojmuję. Myślenie zauważyłem , że mi szkodzi. Myślenie zostawiłem koniowi. On ma wielki łeb niech myśli :-D :-D :-D
Bo ja myślałem, że to będzie tak, później myślałem, że będzie tak i stanie się tak. Było zupełnie inaczej. Myślenie powierzyłem Bogu. Mam spokój.
W jaki sposób to robię, rano proszę Boga by pozwolił mi poznać Jego wolę i by dał mi siłę do jej spełnienia. Czasami modlę się by pomógł komuś. Staram się żyć trzema ostatnimi krokami. Wieczorem dziękuję Bogu za...(lista wdzięczności) :-) :-) :-)

Odpowiedz do tematu