FORUM PORTALU ALKOHOLIZM.AKCJASOS.PL Strona Główna FORUM PORTALU ALKOHOLIZM.AKCJASOS.PL
warto rozmawiac...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dyskusja nad krokiem 4
Autor Wiadomość
romcio 
Administrator

Wysłany: Nie 28 Maj, 2017 08:52   Dyskusja nad krokiem 4

Zrobiliśmy gruntowny i odważny obrachunek moralny.

Jak rozumiem krok IV AA i jak go stosuję w życiu?

szpinak
Gość
Wysłany: Wto 30 Maj, 2017 17:29   

Zrobiłem gruntowny obrachunek moralny tak jak mi mój sponsor przekazał. Z uczciwością w gotowości i z otwartym sercem. Pomodliłem się i zrobiłem tabelką. Nie pamiętam jak długo to trwało. Rachunek był dla mnie. Nie na ocenę. Pokazał mi moje wady, kurcze wszystkie z 7 grzechów głównych i jeszcze parę.
Pomodliłem się za wszystkich do których miałem urazę i ufffff. Puściło. Ogromna ulga.

Gość

Wysłany: Śro 31 Maj, 2017 14:29   

dowiedziałam sie ze tak wszechobecna dla mnie uraza jest pychą i muszę nad tym pracować, dowiedziałam się ze jeśli ktoś mnie obraził, to jest to moja wina, i rozpisywałam w pokorze swoje wady. Spojrzałam na wady bliskich mi osób w kontekście swoich wad, i dostrzegłam swój wkład w to co mnie spotkało. To bardzo ważne ponieważ do tej pory sądziłam że to co mnie spotyka jest ponad moją wolną wolę, że jestem ofiarą , tylko ofiarą,

deratyzator 
moderator

Wysłany: Sob 10 Lut, 2018 23:32   

Egoizm, egocentryzm, nieuczciwość, uraza i lęk. To najważniejsze wady, które zobaczyłem po napisaniu tabeli uraz. Uraz do ludzi, instytucji i ... Oczywiście moje urazy to często pycha. Uraza jest niebezpieczna dla nie alkoholika, dla alkoholika to często powrót do picia. W WK napisano o ciągłej urazie. Dzisiaj staram się szybko pozbywać uraz. Jeżeli ktoś mnie ,,skrzywdzi" lub wydaje mi się, że mnie skrzywdził. Staram się jak najszybciej mu wybaczyć i pomodlić za tą osobę. Działa. :-D :-D :-) :-)

Odpowiedz do tematu