FORUM PORTALU ALKOHOLIZM.AKCJASOS.PL Strona Główna FORUM PORTALU ALKOHOLIZM.AKCJASOS.PL
Warto rozmawiaĂŚ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
praktyczne porady
Autor Wiadomość
1andy1 
przyjaciel forum

Wysłany: Pon 05 Lut, 2018 20:10   

złowiłes coś? bo w styczniu to raczej ciezko o ryby

jacekpk 
przyjaciel forum

Wysłany: Pon 05 Lut, 2018 23:09   

Czasami coś szarpnęło. Dwa leszczyki małe.

deratyzator 
moderator

Wysłany: Śro 07 Lut, 2018 12:49   

jacekpk napisał/a:
Tu jest dużo głosów takich że wszyscy jak piją to są alkoholikami i wcześniej czy później wylądują na odwyku.
Ostatnimi czasy kłopoty a co za tym idzie stres rozganiałem alkoholem. Sączyłem tak by "dzień był miły". Ostatnio by usnąć piłem z dwie szklanki wina. Rano natomiast jak na ryby to z piwkami. potem po drodze w sklepie parę piwek. A na zaśnięcie winko. Trwało to parę tygodni. Wówczas zapaliła mi się czerwona lampka. Wylądowałem tu na forum. Sam daje rade niepic.
Żal tylko jak robie grilla. Żem normalnie nie celebruje tej chwili. Nigdy nie przeginałem. No ale lampka się świeci... :-D

3 miesiące i jeden dzień :581:

Jacek nie każdy ma szansę zostać alkoholikiem. :-D :-D :-D Tylko jeden, dwóch na dziesięciu może nim zostać. Możesz chcieć być alkoholikiem ale nim nie zostaniesz, jeżeli nie masz ,,predyspozycji". Piszesz o uszkodzeniach w mózgu. Tu na forum piszą alkoholicy niewiele po 20-tce, spotykam też bardzo młodych alkoholików na mitingach. Czy oni mają uszkodzony mózg? A alkoholicy profesorowie, lekarze, prawnicy funkcjonujący normalnie w społeczeństwie?
Żeby dorobić się uszkodzenia poalkoholowego mózgu, trzeba się mocno narobić ;-) ;-) ;-) Padaczka poalkoholowa, wtórny analfabetyzm, ciężkie zaburzenia psychiczne. Łatwiej uszkodzić płód jak matka intensywnie spożywa alkohol w czasie ciąży. :-D :shock:
Ale jak lampka się świeci to super. :-D :-D :-D Pogody Ducha

jacekpk 
przyjaciel forum

Wysłany: Śro 07 Lut, 2018 23:12   

Wygląda na to że sam sobie mogę dać radę. Nie bardzo jest mi prędko dość do momentu kiedy musiał bym pić alkohol by żyć. Dlatego mój ten pomysł by przestać dotykać alkohol pod różną postacią. Ciężko było rozwieść moje hobby z alkoholem. Fajnie się łowiło rybki gdy piwko w wiaderku było. Ktoś mi powiedział że chodzę na ryby by się napić. Ta wypowiedź też mi pomogła.
Przez pierwsze chwile gdy wybierałem się na ryby wstępowała we mnie taka wesołość i ożywienie. Wynikało to z tego że po drodze kupowałem cztery piwka. Teraz skupiam się na tym by wziąć jedzonko, herbatkę czy oranżadkę.

BeataJ
[Usunięty]

Wysłany: Czw 08 Lut, 2018 07:03   

Bez sensu rezygnować z piwa. Co ty piwa się boisz? Taki cwaniak jesteś a siedzisz na tych rybach i zaciskasz pośladki ze strachu przed piwem.

romcio 
Administrator

Wysłany: Czw 08 Lut, 2018 08:56   

a ja skupiam się na tym, by dzisiejszy dzień przeżyć jak najlepiej bez dupości... bez poganiania się z ogólnym tu mi lottto:)
Pozdrawiam i miłego dnia życzę :lol:

jacekpk 
przyjaciel forum

Wysłany: Czw 08 Lut, 2018 11:43   

Na to mam jedne lekarstwo. Wędkę..........biorę ją i niech się wali i pali mnie niema...........
Jak ktoś chce zemną pogadać to też musi wziąć wędkę.

1andy1 
przyjaciel forum

Wysłany: Sob 10 Lut, 2018 22:06   

:-/
Ostatnio zmieniony przez 1andy1 Sob 10 Lut, 2018 22:08, w całości zmieniany 1 raz  

1andy1 
przyjaciel forum

Wysłany: Sob 10 Lut, 2018 22:06   

trujesz.

jacekpk 
przyjaciel forum

Wysłany: Sob 10 Lut, 2018 23:20   

Takie to morale po 4 i 5 miejscu skoczków naszych ?....

3 miesiące i 1 tydzień :-D

deratyzator 
moderator

Wysłany: Pon 12 Lut, 2018 20:04   

Jacek czy aby dzisiaj nie mija 100 dni?? :-D :-D :-D

jacekpk 
przyjaciel forum

Wysłany: Pon 12 Lut, 2018 22:59   

Rzeczywiście. Podczas liczenia najpierw poplątałem miesiące potem stwierdziłem że to chyba tylko dwa miesiące. Na koniec długiego przeliczania na palcach doszedłem do wniosku że Ty deratyzator masz racje. Palenie rzuciłem poprzez moją amnezje bo zapominałem trzy dni pod rząd wziąć papierosy do pracy. Picie jak widać przez słabą znajomość matematyki bo jak bym sie wcześniej doliczył do tej setnej rocznicy to pewnie uczcił bym ją jakimś szampanem :-D

deratyzator 
moderator

Wysłany: Wto 13 Lut, 2018 11:01   

:509: :509: :520: :520: :gitara: Fajnie znajdować w każdej sytuacji plusy. Gratulacje Jacek :-) :-) :-)

jacekpk 
przyjaciel forum

Wysłany: Wto 13 Lut, 2018 14:01   

Kiedyś kolega mój miał cholernego doła z powodu rozwodu na którym stracił dorobek życia. Ciężko było mu się podnieść. Wówczas mówię mu : patrz jak byś nadal brnął w tym małżeństwie nie mógł byś przechodzić swobodnie przez drzwi do domu. Zawsze bokiem z ukłonem ze względu na duże pororze. Nadal byś marnował życie po 12 godzin dziennie w pracy. Niemiał byś wolnego czasu dla siebie a więc na żadne hobby czy przyjemności. Człowieku wszystko kosztuje a najwięcej kosztuje wolność. Od tej rozmowy zmienił spojrzenie na swoja niedole. Zamienił to na błysk szczęścia losu ;-)
Ostatnio zmieniony przez jacekpk Wto 13 Lut, 2018 14:03, w całości zmieniany 2 razy  

deratyzator 
moderator

Wysłany: Wto 13 Lut, 2018 17:58   

Im mniej rzeczy materialnych, im mniej zależności od kogoś, czegoś, tym chyba więcej wolności. :-D :-D :-)

jacekpk 
przyjaciel forum

Wysłany: Śro 14 Lut, 2018 14:30   

Trudno tak od razu powiedzieć. Dla tych co borykają się z rachunkami to praca po 12 godzin była by wybawieniem. Tu raczej chodzi o to by nie budować sobie schodków które trzeba pokonywać poprzez używanie swojego kręgosłupa w wielo godzinnej ciężkiej pracy.

deratyzator 
moderator

Wysłany: Śro 14 Lut, 2018 16:18   

Taki świat :-D :-D Niedawno przyjaciel mi opowiadał, jak czekał na swojego kolegę przed klatką, przechodził człowiek i spytał czy czegoś nie potrzebuje.? Przyjaciel odpowiedzia,ł nie potrzebuję, mam wszystko, w reklamówce cały bochenek chleba i 1,5 litra wody mineralnej. Jestem trzeźwy, mam też miejsce do spania w noclegowni. To czego mi trzeba jeszcze??? :-) :-D :lol: Każdy ma swoje życie, a które jest lepsze??? Pogody Ducha :-) :-)

jacekpk 
przyjaciel forum

Wysłany: Śro 14 Lut, 2018 23:22   

Pracowałem kiedyś na popołudniowej zmianie. Mogłem zaobserwować w jakich godzinach pracował właściciel tej dużej fabryki. Zaczynał o ósmej rano i kończył po ósmej wieczorem. Czasami wychodził później. W sobotę pracował sześć godzin. Na początku podejrzewałem że obraca po godzinach sekretarkę. No ale codziennie...to też robota. Niestety nie bo wychodził sam i gasił światła. Ja po ośmiu godzinach i w piątek po sześciu byłem wolny. Doszedłem do wniosku że nawet jak bym miał możliwość to niechciał bym mieć tej wspaniałej dwudziesto pokojowej willi czy paru autek itp. Drugą sprawą jest rodzaj pracy. Na pewno miło jemu się pracuje gdy wszyscy mu się kłaniają. Nadskakują mu. Co najważniejsze wszystkie jego dowcipy pewnie wywołują w śród podwładnych burze śmiechu . :-D :-D :-D
Ostatnio zmieniony przez jacekpk Śro 14 Lut, 2018 23:26, w całości zmieniany 2 razy  

jacekpk 
przyjaciel forum

Wysłany: Nie 18 Lut, 2018 06:26   

3 miesiace 2 tygodnie :581:

deratyzator 
moderator

Wysłany: Nie 18 Lut, 2018 07:54   

Noooo. :gitara: :gitara: :gitara: :gitara: Szacunek :lol: :lol: :lol:

Odpowiedz do tematu